01001, Україна, м.Київ,

пров. Михайлівський 4, оф. 18

тел.:         +380507010417
моб. тел. +380504436759
E-mail: promgeoservice@gmail.com

  • Збір і обробка данних

  • Моніторинг

  • Контроль доливу

  • Зв'язка з каротажним комплесом

  • КРС, цементування

  • Моніторинг 

  • Віддалений        

  • Локальний

         

Що ми робимо?

       Геолого-технологічні дослідження є складовою частиною геофізичних досліджень нафтових і газових свердловин і призначені для здійснення контролю за станом свердловини на всіх етапах її будівництва і введення в експлуатацію з метою вивчення геологічного розрізу, досягнення високих техніко-економічних показників, а також забезпечення виконання природоохоронних вимог.

        ГТД проводяться безпосередньо в процесі буріння свердловини, без простою в роботі бурової бригади і бурового обладнання та  вирішують комплекс геологічних і технологічних задач, спрямованих на:

        - оперативне виділення в розрізі свердловини, яка споруджується, перспективних на нафту і газ пластів-колекторів,

        - вивчення їх фільтраційно-ємнісних властивостей і характеру насичення,

        - оптимізацію відбору керна,

        - експрес випробування і вивчення методами ГДС виділених об'єктів,

        - забезпечення безаварійного проведення свердловин і оптимізацію режиму буріння.

        Газовий каротаж входить в комплекс ГТД і становить їх важливу частину.

        За останні роки значно зросла роль геолого-технологічних досліджень (ГТД), які стали необхідними при буріння всіх категорій свердловин, в тому числі експлуатаційних і спеціального призначення. Дослідженнями ГТД охоплені всі етапи будівництва свердловини - буріння, кріплення, освоєння, капітальний ремонт.

       Основне завдання служби ГТД - забезпечення безаварійного буріння свердловини. Своєчасні рекомендації операторів ГТД дозволили запобігти незліченну кількість аварій, ускладнень процесу буріння свердловин, знайти вихід зі складних передаварійних ситуацій. У реальному часі здійснюється розрахунок порових тисків і гідродинамічних параметрів буріння, видаються рекомендації для корегування щільності промивної рідини.

      Саме спираючись на результати ГТД, здійснюється аналіз позаштатних ситуацій, вибір параметрів промивальної рідини, грамотне проектування спорудження наступних свердловин, розвідки, освоєння і експлуатації родовища, і т.д. Результати ГТД враховуються при кількісної інтерпретації ГДС і підрахунку запасів вуглеводнів, є важливим компонентом для оцінки продуктивності в складних геологічних умовах. При відсутності ГДС (відмова або непроходження приладів, недостатній комплекс) кількісна інтерпретація проводиться тільки за даними ГТД.

        Неодноразово результати ГТД дозволяли відкрити нові поклади вуглеводні в нестандартних пастках і нетрадиційних колекторах - наприклад  низькоомні (1.2-1.5ОМм по методам електрометрії) колектори. Однак ГТД давно перестало бути тільки допоміжним інструментом геолога. Зараз це сучасний автоматизований комп'ютеризований комплекс, що дозволяє оперативно вирішувати ряд складних завдань.

      Вся історія буріння свердловини посекундно фіксується в станції ГТД. Це і показники датчиків технологічних параметрів та промивки свердловини, і геологічна інформація, і статистична, і баланс часу проходки, і всі інші дані про свердловині - фактична конструкція бурильної колони на кожному етапі будівництва, типорозмір долота, параметри промивальної рідини і обсадної колони і багато - багато іншого ... Оперативно будується фактична літологічна колонка, виділяються колектори і оцінюється характер їх насичення, порові тиски, гідравлічні параметри, уточнюються інтервали відбору керну і випробування виділених пластів, видаються рекомендації та попередження геологічного та технологічного характеру, оптимізується процес буріння свердловини. В процесі буріння поступово формується справа свердловини.

         Одне з основних напрямків розвитку ГТД - зниження вартості буріння свердловин за рахунок підвищення безпеки бурових робіт, здешевлення процесу буріння.

     ГТД - очі і вуха бурової бригади та супервайзерскої служби, а з можливостями віддаленого моніторингу - і безпосередньо замовника. Це неоціненна інформація, інтелектуальна вартість якої набагато вище, ніж її ціна в масштабі вартості бурових робіт. Однак ця інформація не в повній мірі використовується і оцінюється Замовниками.

      Для підвищення ефективності інтерпретації даних ГТД необхідно крім «пометрового» архіву даних (в масштабі глибин) обов'язково використовувати при кількісніій інтерпретації «погодинні» дані (вихідна інформація в масштабі часу) та інформацію про рейси.

        Інформація в функції часу надає додаткові можливості для виділення і оцінки колекторів по газовому каротажу. Це результати дифузійного газового каротажу (ГКПБ), прив'язка газової аномалії до конкретного інтервалу глибин після нарощувань, промивки, перерв в циркуляції, аналіз поглинань промивальної рідини і проявів флюїдів, який неможливо провести без «погодинних» вимірів. Крім перерахованого наявність вихідної інформації в функції часу дозволяє провести контроль сформованого архіву в функції глибин та ін.

           Інформація про рейси дає можливість врахувати вплив типорозміру долота і його зносу при геологічній інтерпретації геолого-технологічної інформації.

       Великий обсяг додаткової інформації отримується в результаті додаткових досліджень шламу, відібраного геологічною службою ГТД. Застосування модифікованих геохімічних методів дозволяє уточнити характер насичення і промислову продуктивність перспективних відкладень, флюїдодинамічні властивості покришок. Вивчення групового складу бітумінозних компонентів шламу свердловини, що знаходиться в бурінні, дозволяє виділити і оцінити дифузний вуглеводневий потік від нафтових і газоконденсатних покладів. За результатами аналізів шламу і керну визначається наявність генерації рідких вуглеводнів і ступінь зрілості органічної речовини.

             Результати газового каротажу дозволяють виявити міжсвердловинні перетоки вуглеводнів.